Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Černá obrazovka ve Windows 7

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Carl114
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 říj 2006 09:34
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Černá obrazovka ve Windows 7

#1 Příspěvek od Carl114 »

Ahoj.
Tento problém už tu několikrát byl, ale nikde jsem nenašel odpověď přímo na tento konkrétní případ. Windows 7 (nejnovější verze -- zaplé aktualizace) mi z ničeho nic spadl na černou obrazovku a od té doby (7 dní) se mi ho nepodařilo spustit.

Popis problému:
Windows 7 nelze spustit. Po nabotování se zobrazí černá obrazovka a jde jen myš, která je na obrazovce zobrazena.

Otestoval jsem:
PC jsem otestoval a pročistil od zhruba 3 virů a 15ti dalších havětí (malware, špatné registry...). Použil jsem tyto programy: Malwarebytes' Anti-Malware, Spyware Terminator, Assassin G13, SpyEraser, ESET NOD32 Antivirus, Malware Scan, EMCO Malware Destroyer, Adware Away. Ad-Aware se mi nepodařilo spustit.

Již odzkoušené řešení:
- Při standartním spuštění nelze nahodit Start ani Správce úloh pomocí CTRL+ALT+D...
- Nelze pokračovat hlávesou Enter ani žádnou jinou
- Stav nouze, stav nouze se sítí a stav nouze s příkazovým řádkem se chovají stejně jako běžné spuštění (černá obrazovka, nic nefunguje - jen myš)
- Jako poslední známou funkční konfiguraci mi Windows 7 vyhazuje černou obrazovku
- Aplikace (před spuštěním win, od Microsoftu) pro hledání problémů, které brání spuštění počítače, nic nenašla
- Obnovení ze zálohy nefunguje - ukazuje mi to, že žádná předchozí verze neexistuje
- Diagnostika pamětí nenašla žádný problém
- Neinstaloval jsem žádné nové ovladače a všechny nainstalované fungují správně
- Nesmazal jsem žádný soubor, který by mohl tento problém navodit

Čas výskytu problému:
Problém trvá již 7 dní.

Poznámka: Na počítači mám na druhé části disku další Windows z kterého nyní píšu. Jsem na Windows XP (můžu se hrabat ve všech souborech od Win7). Budu rád za nějaké řešení. DVD mechanika mi nefunguje a na Windows 7 mám opravdu důležité informace ke kterým se nedostanu jinak než spuštěním Windows 7.

betinka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 194
Registrován: 03 srp 2009 09:19

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#2 Příspěvek od betinka »

Hm nám pomohlo vrátenie dozadu asi bodom obnovy alebo nejak tak, neviem, v servise boli iba rodičia (doma nám nič nešlo ako píšeš ty) ...
Nikto zatiaľ nevie presne čo to bolo, buď vírus, zlé aktualizácie, falošné aktualizácie... :(
A bojím sa, že to chytíme znova, naviac zrovna vtedy sme tam mali tiež dôležité dokumenty...
Obrázek
Obrázek
"Ak nechceš vírusy, nestačí ti antivírus, firewall, antispyware..., dôležitý je hlavne rozum."
Ale potom neviem kde je chyba :D

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#3 Příspěvek od motji »

Dobrý večer :)
Nezkoušel jste opravu z inst. cd windows7?
tak by jste o data neměl přijít.
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Carl114
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 říj 2006 09:34
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#4 Příspěvek od Carl114 »

betinka: Mne bohužel nešlo vůbec nic. Jak už píšu v úvodním textu nahoře. Snad to nějak vyřeším (spolu s teamem z viry.cz). Celé PC jsem projel antivirem a nic - tedy nic z toho, co by tuto chybu mohlo způsobovat. Pokud si dobře pamatuji tak první problém se objevil 1.12 takže jsem zvědavý jak se tohle vyřeší. Já sám vůbec netuším. Tohle je i na mě moc.

motji: Nezkoušel. Jak píšu - nejde mi mechanika. Také mne to padlo. Radil mi to i Microsoft - vložit DVD do mechaniky, restartovat PC, zvolit možnost: Opravit počítač. Myslím, že by to mohlo jít. Je to asi jediné (?) řešení. Zkusím DVD mechaniku někde sehnat a pak dám vědět.

Myslíte, že to pomůže a že je to jediný způsob jak tento problém vyřešít?

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#5 Příspěvek od motji »

Ještě by byla možnost, pokud nemáte notas, vložit Hdd do jiného pc, kde mechanika je.
Nebo můžeme zkusit nějaké live cd a zkusit pc odvirovat, zda to pomůže :o .
Zkusíme to? Aspon než seženete tu dvd mechaniku?
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Carl114
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 říj 2006 09:34
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#6 Příspěvek od Carl114 »

Vyzkouším rád cokoliv, co mi pomůže zprovoznit co nejdříve mé PC. Ohledně toho přendání disku - 2 PC nemám. Mám jen PC a mini notebook :).

Pokud tedy máte nějaké řešení na problém a ještě jsem ho nezkoušel (viz nahoře), sem s ním. Budu strašně rád. Já už vážně nevím. Jen ještě dodám, že së můžu hrabat v souborech a jsem na XP a Win7 je na druhém oddílu stejného disku. Snad je to alespoň trochu dobrá zpráva.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#7 Příspěvek od motji »

:frusty: pořád zapomínám že nemůžeme použít cdčko, že nemáte cdromku :roll: .
Máte možnost použít v pc flešku? Zkuste zjistit, zda jde v biose nastavit, aby z ní šlo bootovat.
Ale pokud můžete, sežente tu dvd romku, to je zatím nejlepší řešení :)


Ještě můžete zkusit něco :)
Když se dostanete do win7 do všech složek, dostanete se i do složky windows do regeditu?
pokud ano, zkuste se podívat po tomto klíči

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32]
"midi9"=
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

paramel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 07 dub 2009 20:31

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#8 Příspěvek od paramel »

Vím, že jsem amatér a nemám do toho moc co kecat, ale mně to dělal monitor. Ovladače na grafiku měly stále za to, že mám připojené dva monitory, přičemž já měl jen jeden. Tak jsem googlil, až jsem našel návod:

Restartovat PC, spustit ho ve VGA režimu (640 * 480)
Nastavit ve VGA režimu rozlišení na max.
Restart PC
Nastavit vlastní rozlišení.

Od té doby mi to frčí.

Je to zvláštní, ale pomohlo to.

P.S: Když mi to zamrzlo, šlo kliknout pravým tlačítkem, kliknout na rozlišení, dal jsem rozpoznat monitor a plocha se zobrazila. Máte to samé? Co jsem četl, průšvih je v ovladačích pro Nvidie. Spolubydlící má hodně podobnou sestavu jako já, stejné Win 7, ale jede na ATI a nemá žádný problém.

Carl114
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 říj 2006 09:34
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#9 Příspěvek od Carl114 »

motji: Flashdisk mám (2GB) a je možné z něj bootovat. Alespoň myslím. V biose mám na výběr z těkolika možností (USB-FDD, USB-ZIP, USB-CDROM). Do registru Windows 7 se nedostanu. Při spuštění mi to hlásí (při snaze spustit regedit.exe Windowsu 7 z XP): ...regedit.exe není platná aplikace typu Win32.

PS: Na PC jsem spustil kontrolu disku (chkdsk w: /R) a něco to našlo. Odstraňování poškozeného záznamu atributu <128, ""> ze segmentu 83800 záznamu souboru.
Přičemž se číslo segmentu měnilo. Takovýchto chyb bylo asi 25. Chyba vyskočila hned na začátku u ověřování souborů (fáze 1 z 5). U fáze 4 se to zaseklo a bylo neustále na dvou procentech a tak jsem to vypnul (už několik hodin jsem trávil čtením komentářů a prověřéváním PC - brzo vztávám). Ještě jsem projel počítač programem DaonolFix, ale nic nenašel - hledal totiž na C (kde mám XP). Nevím jak nastavit, aby hledal na W (kde je Win7). Pokud by jsme to dokázali možná by to něco našlo. Dále jsem ještě celý disk kde je Windows 7 projel NODem (4768 - 20100113), nic nenašel.


paramel: Tento problém znám. U několika PC to tak je. Stačí přehodit monitor. Ono to přeskakuje na ten druhý. Většinou se to stává i u TV připojené k PC (PC si myslí, že máte připojené TV jako obrazovku a proto je černá obrazovka). I tak díky za radu - bohužel nezabrala.To samé nemám. Mne nejde při černé obrazovce nic. Mám grafiku ATI a Windows 7 (Windows XP na stejném PC zatím běží) takže ... sousedce přeji hodně štěstí :).

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#10 Příspěvek od motji »

Eset by Danaol mohl najít, záleží ale která je ti verze.


:frusty: nedošlo mi že když se dostanete do druhého systému, live cd nepotřebujeme.

Já bych to viděla na opravu systému, zkuste sehnat tu dvd romku.

Psal jste, že máte na win7 data, ke kterým se dostanete pouze nabootováním ze systému, takže zkopírováním je na xp , formát a nové win7 Vám asi nepomůžou?

Máte např. total comander?
Zkuste regedit z win 7 zkopírovat do xp, jestli to půjde
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#11 Příspěvek od MiliNess »

Ahoj, omlouvám se za vstup. Pokud máte z XP přístup k souborům , mohlo by pomoci překopírování souboru software eventuelně i system (do kterých jsou mapovány části registrů) soubory z některého bodu obnovy (z ne moc starého, ale ani z posledního). Bohužel zatím sedmičky moc neznám. Měly by být ve složce Windows\system32\Config u 32 bitové verze a Windows\SysNative\config u 64bitů. Body obnovy by měly být na systémovém svazku Win7, v adresáři System Volume Information, ve složce _Restore. Budete určitě muset převzít vlastnictví některých složek (System Volume Information) a asi i souborů system a software a nastavit si práva k přístupu. A taky doporučuji zálohu původních souborů.
Pokud je to Daonol, tímhle ho též vyřadíte z provozu.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Carl114
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 říj 2006 09:34
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#12 Příspěvek od Carl114 »

motji: Regedit jsem zkopíroval k sobě na plochu a stále to píše to samé. Asi jsou tam nějaká práva nebo něco podobného. Total Commander mám - používám ho jako FTP klienta. Jen mimochodem, dělal jsem test pomocí antiviru avast a našel další viry. Přikládám krátký log. Jinak jsem domluven, že kolem osmé a deváté bych měl mít DVD-rom a tak se kolem desáté až dvanácté ještě ozvu, možná už z Windows 7 :).

Kód: Vybrat vše

13.01.2010 23:20
Testují se všechny lokální disky

Soubor C:\Documents and Settings\Administrator\Plocha\Optimalizace\HD Speed.exe\[exe32pack] je infikován virem Win32:Malware-gen, Smazán
Soubor C:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\SysMon\SysMonUninstaller.exe je infikován virem Win32:Spyware-gen [Spy], Smazán
Soubor C:\System Volume Information\_restore{7E302D0C-CA53-4B5F-BAB6-E00A2AEEDF59}\RP57\A0007310.exe\[exe32pack] je infikován virem Win32:Malware-gen, Smazán
Soubor C:\System Volume Information\_restore{7E302D0C-CA53-4B5F-BAB6-E00A2AEEDF59}\RP57\A0007311.exe je infikován virem Win32:Spyware-gen [Spy], Smazán
Soubor D:\System Volume Information\_restore{EE5C69D5-60C3-4F7A-B934-641438C0D17B}\RP63\A0033921.exe je infikován virem Win32:Malware-gen, Smazán
Soubor D:\System Volume Information\_restore{EE5C69D5-60C3-4F7A-B934-641438C0D17B}\RP67\A0034112.exe je infikován virem Win32:Malware-gen, Smazán
Počet prohledaných složek: 21123
Počet testovaných souborů: 150183
Počet infikovaných souborů: 6

MiliNess: To je tvochu více zdlouhavé a podle mého nebezpečné. Nikdy člověk neví jak to dopadne. Raději udělám opravdu pomocí toho DVD. Již zítra by to mělo být vyřešeno. Ještě uvidím. Každopádně díky za další možný způsob opravy.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#13 Příspěvek od motji »

Měl by jste převzít práva nad tou složkou. Ale nevím zda to pomůže. Win7 neznám, takže vyloženě tipuju :oops: .
Budu držet pěsti, at se oprava povede a systém funguje. Ale pokud je problém v registru, asi to bude těžší :o .

právA NA SLOŽKU http://support.microsoft.com/kb/308421/cs
http://www.poradte.cz/pocitace-a-prislu ... sku.html#2
1. Pravým tlačítkem myši klepněte na složku, jejíž vlastnictví chcete převzít, a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.

2. Klepněte na kartu Zabezpečení a potom ve zprávě týkající se zabezpečení (jestliže se zobrazí) klepněte na tlačítko OK.

3. Klepněte na tlačítko Upřesnit a potom na kartu Vlastník.

4. V seznamu Název klepněte na své uživatelské jméno, na položku Administrator (pokud jste přihlášeni jako správce) nebo na skupinu Administrators. Pokud chcete převzít vlastnictví obsahu dané složky, zaškrtněte políčko Nahradit vlastníka v podřízených kontejnerech a objektech.

5. Klepněte na tlačítko OK a po zobrazení následující zprávy klepněte na tlačítko Ano:
Nemáte oprávnění ke čtení obsahu adresáře Název_složky. Chcete nahradit oprávnění pro adresář oprávněním umožňujícím úplné řízení?

Klepnete-li na tlačítko Ano, budou nahrazena všechna oprávnění.
Poznámka:Název_složky představuje název složky, jejíž vlastnictví chcete převzít.

6. Klepněte na tlačítko OK a u složky a jejího obsahu znovu použijte požadovaná oprávnění a nastavení zabezpečení.
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#14 Příspěvek od MiliNess »

Nebezpečné to není, obnova pomocí DVD je ale opravdu jednodušší.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Carl114
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 říj 2006 09:34
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá obrazovka ve Windows 7

#15 Příspěvek od Carl114 »

Problém je již vyřešen. Oprava systému Windows je ve verzi 7 naprosto tragická a tak jsem musel systém kompletně přeinstalovat. Vše jsem si zálohoval a oddíl odstranil (rychlejší jak formát). Poté následovala instalace Windows 7. Vše již běží v pořádku a jsem si celkem jistý, že bez virů :). I tak jsem raději hodil na fórum log.

Tímto bych chtěl všem poděkovat za čas a pomoc. Až budu mít větší obnos na PayPal, odešlu jej jako poděkování za ty léta, která již fórum běží. Díky!

Odpovědět