Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

#1 Příspěvek od danny12 »

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že jsem právě zakoupil nový pc, a jsem dosud Windows7 nepolíbený, mám dotaz na kvalitu integrovaného firewallu v tomto produktu. Dosud jsem několik let k plné spokojenosti využíval systém xp a NIS. Nyní ale trochu začínám tápat. Na firewall ve W7 jsem slyšel celkem chválu, ale nejsem expert, proto bych si rád nechal poradit. Hlavně mi v nativních "sedmičkách" chybí tradiční okénko, kde JEDNOTLIVÝM programům určím, zda se mohou volně připojovat k netu, či ne./ nebo to jen nemohu objevit ? :?: / Předem děkuji za Vaše rady a pomoc k oběma mým dotazům.. :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118302
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Úroveň firewallu ve Win7 je na daleko vyšší úrovni, než v předchozích edicích OS. Nicméně je to firewall systémový, tudíž je určen řadovým uživatelům a nemá mnoho možností konfigurace. Pokud chcete nějaký, který lze konfigurovat, vyberte zde: http://forum.viry.cz/viewforum.php?f=41 , nebo si pořiďte některý placený bezpečnostní balík.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Re: Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

#3 Příspěvek od danny12 »

Díky za reakci,
co vím, tak z neplacených býval velice dobře hodnocen Comodo, máte nějakou povědomost, jak je na tom jeho aktuální verze ? Dopuručil by jste ho? Hledám firewall spolehlivý, který nastavím, a krom drobných nastavení pro jednotlivé programy se v něm nehodlám nijak "vrtat".. :) Co se placeného FW týká, mám stále na "starém" pc nainstalován NIS 2011 a mám zakoupenu i licenci na 2012, bohužel, pouze pro jeden PC. A vzhledem k tomu, že bude využíván především potomstvem a manželkou, hodlám ho tam i se zaheslovaným nastavením ponechat.
Díky za Vaše rady

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118302
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

#4 Příspěvek od Rudy »

FW Comodo mohu doporučit.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Re: Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

#5 Příspěvek od danny12 »

Děkuji, nastuduji. Hezký večer :worship:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118302
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

#6 Příspěvek od Rudy »

Hezký večer i vám a není zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Re: Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

#7 Příspěvek od danny12 »

Ted mne napadá, abychom tu diskuzi někam posunuli..

Je mnou nyní upřednostňovaný Comodo v nativním, tedy základním nastavení od výrobce, s drobnými úpravami /třeba Čarls 2008 nastavení Comodo zde na Virech.cz/:

1.Stále lepší FW než vestavěný ve W7
2.Srovnatelný
3. Horší
Děkuji za názory, zvláště by mě pak zajímal názor právě od Čarlse, pokud sem ještě chodí, a Comodo mezitím nezatratil ..

P.S jde mi opravdu jen o zablokování několika odchozích, jinak bych FW v W7 vůbec neřešil..díky

danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Re: Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

#8 Příspěvek od danny12 »

Naughty,
díky za reakci. Já byl Comodem /jeho referencemi, které jsem si našel v dobách "před NISem" i nyní/nadšen, ale jak postupně pročítám i toto forum.. Comodo mi zablokoval..., začínám mít trochu "vítr". Vím, je to jen mezi židlí a klávesnicí, ale sám se rozhodně nepovažuji za nějakého odborníka. Navíc provozuji za routerem "domácí síť" , a nevím, jak to bude spolu s Comodem dohromady fungovat /2PC+ Notebook/ ani jak tu sít v Comodu korektně nastavit. NIS se mi vždy líbil i proto, že je tzv. pro blbý. Nastavil jsem základní pravidla dle rad zde, občas nastavil konkrétní pravidlo pro konkrétní program a jinak to je bezúdržbové. Proto i ten dotaz na nativní nastavení Comoda.. Máš nějaké zkušenosti ? Díky :)

danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Re: Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

#9 Příspěvek od danny12 »

Naughty,
jak dlouho ten Comodo máš ? A kde jsi čerpal ona pravidla, které ti Comodo dodržuje ? Já krom návodu od Čarlse nemohu nic použitelného, a konkrétního najít..Navíc ten Čarlsův návod je tuším z roku 2008 /v.3/ a od té doby přeci jen Comodo prošel jistým vývojem. Angličtinou do "Comodo for" také moc nevládnu..A pokud se pamatuji, Čarls z nějakého důvodu také uvažoval o odchodu od Comoda, a tuším, že i nějaký častý přispěvatel/rádce tuším že Petr nebo tak nějak také.jen nevím, zda opravdu, a hlavně proč..

danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Re: Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

#10 Příspěvek od danny12 »

Naughty,
právě mi psal na sz Čarls, a doporučoval zůstat u NIS, on u něj od Comoda "zaparkoval" též..a ten druhý, to byl nick PetrTl, také zde hodně o Comodu přispíval. Tak nevím, s NISem jsem byl vždy spokojen..ale ty poslední testy mě trochu matou..Matousek FW na 20%, dTEST hodnotí FW NISu za "dostatečně" tedy na 4..Comodo má testy skvělé, ale ty hlášky zde, jak jsem psal, a že i tací guru Comoda jako Čarls přešli k NISu..Mám ted hlavu, jak pátrací balon.. :?: :D
Naposledy upravil(a) danny12 dne 12 úno 2012 20:54, celkem upraveno 1 x.

danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Re: Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

#11 Příspěvek od danny12 »

Ahoj, jo Outpost jsem měl taky, v. 4, velká spokojenost, ale skončil jsem také s tou verzí, neboť na 5-tku už nebyla čeština, a AJ není právě mou silnou stránkou, a nastavovat FW, když u 2/3 věcí, nevím, co po mě chce.. nelze. Už jsem dal na radu Čarlse, a přeci jen koupil tu další licenci NISu. Sice to něco stojí, ale užívám ho více jak tři roky, a nemohu si stěžovat. Na NIS tu byl velkým odborníkem a propagátorem James 008, pokud je to ten s ikonou "diskjokeje" :D Ten mě do něj tenkrát definitivně zlomil.. :)

j3šť3r
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 451
Registrován: 25 čer 2007 01:15
Bydliště: M. Boleslav

Re: Jaký firewall pro nový PC ? Integrovaný v W7 nebo jiný ?

#12 Příspěvek od j3šť3r »

Zdarec.
Naughty píše:Pokrocile firewally maji "Game mode", pokud by nebyl tak instalace nebo hrani her se zaplym fw s hardcore nastaveni je skutecny opruz.
Game mode v Comodu je taky. On ten opruz vychazi hlavne z integrovanych HIPS - dotazy na celoobrazovkovy rezim a zmeny rozliseni, testovani stisku klaves pres keystrokes (obrana pred keyloggery), casto i ukladani sejvu primo do slozky s hrou ... a hromada dalsich veselosti.

Sam pouzivam comodo nejaky cas a jsem s nim spokojeny. Drivejsi verze (uz nevim jaka, minimalne rok zpatky) obcas padla na hubu - stavalo se to, pokud jsem mel aktivni okno na aktualni spojeni - ted zadne problemy nepozoruju.
Vyzkousel jsem dlouhodobe (=alespon rok pouzivani) jen 3 sw fw - Outpost (plnou verzi, vynikajici), Online Armor (z cele trojice nejslabsi) a Comodo (skvely kus sw, navic zdarma, jestli to necim nepomrvi, tak u nej zustanu).

Zamčeno