Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
mklokner
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 17 kvě 2008 12:54
Bydliště: Bratislava - Ružinov
Kontaktovat uživatele:

Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#1 Příspěvek od mklokner »

Poradte mi, ktory je najlepsi firewall... mam comodo 3 pro... ale neni slovensky ani cesky... pocul som oo kerio firewall... aky je je sk, cz?? a v com je lepsi / horsi poradte mi pls...

dakujem :)
Naposledy upravil(a) mklokner dne 15 lis 2008 17:07, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Obrázek
Keď mi odpovedáte na tému pošlite mi prosím zároveň SSku, aby mi došlo upozornenie na mail, nie som tu totiž často na fóre a preto vám nemusím vôbec odpovedať. Ďakujem za pochopenie.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#2 Příspěvek od sudanec »

Zdravim,
popisy a screeny firewallov su v navodoch, diskusie o ich kvalitach v tejto sekcii. Isto najdete vela vhodnych informacii i pouzitim funkcie hladat :)
Najlepsi firewall, samozrejme, neexistuje, kazdy ma svoje vyhody, nevyhody, a kazdemu vyhovuje nieco ine.
Obrázek

mklokner
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 17 kvě 2008 12:54
Bydliště: Bratislava - Ružinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#3 Příspěvek od mklokner »

ale ktory by si mi ty poradil?? comodo alebo kerio??
Obrázek
Obrázek
Keď mi odpovedáte na tému pošlite mi prosím zároveň SSku, aby mi došlo upozornenie na mail, nie som tu totiž často na fóre a preto vám nemusím vôbec odpovedať. Ďakujem za pochopenie.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#4 Příspěvek od sudanec »

Ani jeden.. ktory by som poradil zalezi od toho, aky ste uzivatel - co s PC robite, na co ho potrebujete, a kolko ste ochotny do firewallu investovat.

P.S. to hlasovanie som zrusil, mame globalne par threadov nad tymto..
Obrázek

mklokner
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 17 kvě 2008 12:54
Bydliště: Bratislava - Ružinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#5 Příspěvek od mklokner »

no aby bol bezpecny proti hackerom... na nete surfujem vasinou stahujem vsci z netu... atd...
Obrázek
Obrázek
Keď mi odpovedáte na tému pošlite mi prosím zároveň SSku, aby mi došlo upozornenie na mail, nie som tu totiž často na fóre a preto vám nemusím vôbec odpovedať. Ďakujem za pochopenie.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#6 Příspěvek od sudanec »

Pouzivate nejake p2p siete? Mate staticku alebo dynamicku IP? Navstevujete nejake stranky s pochybnym obsahom?
Na uvod mozte skusit firewall, alebo aj kompletny balik od Symantecu, Internet Security 2009. Stoji to sice dost penazi, ale je v tom kvalita.
Obrázek

mklokner
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 17 kvě 2008 12:54
Bydliště: Bratislava - Ružinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#7 Příspěvek od mklokner »

no ja neviem ja mam antivir.. ja by som potreboval len program cisto FW.. mam eset nod32 plateny... takze som s nim spokojny :)
Obrázek
Obrázek
Keď mi odpovedáte na tému pošlite mi prosím zároveň SSku, aby mi došlo upozornenie na mail, nie som tu totiž často na fóre a preto vám nemusím vôbec odpovedať. Ďakujem za pochopenie.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#8 Příspěvek od sudanec »

0K. V tom pripade mozte skusit napr. ZoneAlarm. Ale presnejsie by som vam poradil, keby mi zodpoviete hore polozene otazky
Obrázek

mklokner
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 17 kvě 2008 12:54
Bydliště: Bratislava - Ružinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#9 Příspěvek od mklokner »

mam dynamicku ip a navstevujem pochybne stranky, p2p siete nemam dokonca ani neviem co je to...
zone alalrm som pocul zevraj nie je dobre riesenie, ale nevyznam sa v tom tak ako vy...
Obrázek
Obrázek
Keď mi odpovedáte na tému pošlite mi prosím zároveň SSku, aby mi došlo upozornenie na mail, nie som tu totiž často na fóre a preto vám nemusím vôbec odpovedať. Ďakujem za pochopenie.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#10 Příspěvek od sudanec »

p2p siete = stahovanie torrentov, DC/DC++ atd.
ZoneAlarm je podla mna urcite lepsie riesenie ako Kerio :) a funkcnejsie ako Comodo. Ale ako vravim, nazor si spravte osobne. Ak sa naozaj pohybujete po pochybnych strankach, nemozem odporucit nic ine ako niektory z kvalitnejsich platenych firewallov..
Obrázek

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#11 Příspěvek od Arcisit »

ZoneAlarm je podla mna urcite lepsie riesenie ako Kerio :) a funkcnejsie ako Comodo.
Tak to bych se hádal! :lol:

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#12 Příspěvek od sudanec »

Arcisit píše:
ZoneAlarm je podla mna urcite lepsie riesenie ako Kerio :) a funkcnejsie ako Comodo.
Tak to bych se hádal! :lol:
Tak sa hadaj :)
Kerio som pouzival dlhu chvilu, potom som ho musel odstranit, lebo:
odkedy ho ma Sunbelt, nefunguje korektne zalohovanie a obnovovanie nastaveni
odkedy ho ma Sunbelt, nefunguje korektne filtrovanie reklam
odkedy ho ma Sunbelt, nefunguje korektne filtrovanie www - kopec ludom sa to zacykli a robi srandy
a dat si stare Kerio, to je trochu na riziko. Odporucit stary firewall userovi mi nepride fer :)

a ad Comodo, myslim, ze v temach o dvojke aj trojke je napisane, co to je za srandu :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#13 Příspěvek od Arcisit »

Ne že bych měl nějakej důvod se Keria zastávat sám jsem se ho už zbavil a víceméně právě kvůli Sunbeltu, kterej ho víc zabijí než vyvijí.
Ale to co si jmenoval jsou spíš podružný důvody:
odkedy ho ma Sunbelt, nefunguje korektne zalohovanie a obnovovanie nastaveni
Tohle se mi stalo při přechodu mezi hodně změněnejma verzema a je to docela logický srovnal bych to s dnešníma rádoby cool Vistama - taky tam nejde vše co jde na XP že?Navíc mám se zálohama Fw spíš negativní zkušenosti měl jsem tam totiž pravidla i pro aplikace co už měly novější verze a nebo jsem je neměl vůbec z hlediska bezpečnosti se to pokud vím nedoporučuje mít pravidla pro Ghost aplikace.
odkedy ho ma Sunbelt, nefunguje korektne filtrovanie reklam
odkedy ho ma Sunbelt, nefunguje korektne filtrovanie www - kopec ludom sa to zacykli a robi srandy
Bežný uživatel tohle přeci řeší filtrováním reklam v prohlížeči ala ADBLOCK a element hiding helper- :) pokud si tě nepletu to ty jsi to zjevení komu nefunguje korektně FF? :mrgreen: ..No i Opera tohle přeci má asi ne tak hezky, ale doufám funkční ne?
A pokud jde o filtrování obsahu platí pravidlo předešlé a navíc ty se bavíš o funkci placeného Keria což pochybuju, že používá vetšina uživatelů :o
Já se třeba bez filtrování obešel Referery můžeš blokovat i v prohlížeči taktéž Javascripty a další.
Jen na konec chci dodat tohle není pokus o flame kdyby jo nainstaluju si po letech znovu Zonealarm a věřím, že ti na něm nenechám nit suchou :wink:

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#14 Příspěvek od sudanec »

Ako ja nemam rad ani ZoneAlarm a Kerio som dlho pouzival.. ale momentalne mi pride ZA predsalen viac po voli.
Hej, som ten, komu nejde firefox :) a v Chrome sa to riesi dost blbo.. tak ci tak, ked to uz raz ten firewall ma mat, tak nech to ma funkcne, alebo nema.
Ad zalohovanie udajov, mne to nefungovalo ani v ramci tej istej verzie - dal som vytvorit zalohu a vzapati som ju chcel obnovit, co sposobilo brutalnu chybu.. co mi uz pride prilis :D
Tak ci tak, ak niekomu Kerio vyhovuje, nech ho pouziva.. ja ho dnes uz vsak viac-menej neodporucam.
Obrázek

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

Re: Poradte mi, ktory je najlepsi firewall

#15 Příspěvek od Arcisit »

Hej, som ten, komu nejde firefox :) a v Chrome sa to riesi dost blbo.. tak ci tak, ked to uz raz ten firewall ma mat, tak nech to ma funkcne, alebo nema.
Proč to řešit v Chrome?Ta podporu tisíců rozšíření ti nevyhovuje? :shock:
a v tý free verzi to stejně po 30ti dnech mít funkční nebudeš a pokud chceš platit máme tu lepší Fw ne?

Zamčeno