Dnes mě přišla zpráva od vydavatele her, společnosti Ubisoft, že někdo odcizil moje přihlašovací údaje a ať si nastavím nové…
To, že se stala společnost Ubisoft cílem hackerského útoku, to zde nebudu dále rozebírat. To se prostě dneska běžně stává 🙂 Spíše mě zaujala trefná věta, která se v e-mailu z Ubisoftu vyskytuje:
we also recommend that you change your password on any other Web site or service where you use the same or a similar password
(taktéž Vám doporučujeme změnit si Vaše heslo na dalších webových stránkách nebo službách, kde používáte shodné nebo podobné heslo)
Ač je tato věta v druhé polovině e-mailu a tak trochu zapadlá, osobně si myslím, že je z celého sdělení ta nejdůležitější. Tipuju, že 95% uživatelů používá shodné heslo napříč celým internetem, ač je třeba opatřeno speciálními znaky (?!#…), číslicemi a vyhýbá se slovům ze slovníků. V takovém případě je dosti pravděpodobné, že daleko větší hrozba odcizení citlivých informací číhá v úplně jiné službě, kterou daný uživatel aktivně využívá. E-mailová schránka, Paypal, internetové bankovnictví…
Doporučuji tak používát různá hesla pro různé služby na internetu. Nepoužívejte slova, která najdete ve slovníku (českém, anglickém…), nepoužívejte jako hesla jména přátel, milenek, milenců, mazlíčků. Snažte se zároveň heslo vhodně proložit speciálními znaky jako @, #, !, číslicemi. Pro zapamatování hesla využijte třeba mnemotechnické pomůcky. Pokud používáte větší množství služeb (a tedy i hesel) a nebo si nic nepamatujete, můžete zdarma použít například KeePass jakožto správce hesel. Detailní návod použití naleznete zde. Existují pochopitelně i mocnější placené produkty. Například tuzemský Sticky Password. Správce hesel vám dokáže i automaticky vygenerovat silné heslo, které jen tak někdo neprolomí. Jejich využití se pak nabízí hlavně u služeb, kam se přihlašujete opravdu sporadicky. V mém případě šlo právě o účet u Ubisoftu…
Také mi to přišlo. Už jsem i zapomněl, že jsem si tam kdysi dávno dělal účet. Vygeneroval jsem nové náhodné asi dvacetiznakové heslo v aplikaci 1Password. Ať si ho užijí 🙂
No a jak vime, ze to cele naopak neni dilem nejake zajmove skupiny, protoze kdyz maji pristup k udajum je brnkacka prave odeslat cokoli a tvarit se jako provozovatel.
Jak tak ctu tak i ostatni maji spousty pochybnosti, zda vubec na ten odkaz reagovat. Napriklad i Gmail to povazuje za pishing.
Jste si tedy jisti, ze ten mail i ten mail je vubec pravy? Nebo logicky mame mail ignorovat a vy jste psal jen poznamku, ve smyslu pouzivani stejnych hesel a UBI se to vlastne vubec netyka? Ono totiz takovych mailu na zmenu hesel mi prijdou mesicne tak 3-4 kousky.
Doma pekne zosit a na každú vec iné heslo. Potom si môžu nastrkať ukradnuté heslo z jednej nejakej hry. Zosit na polici je bezpečný zoznam. Za 10 rokov toho ani nie je tak veľa. Samozrejme na rôzne hlúposti stačí jednotné heslo. Napr rovnaké do všetkych diskusných fór o PC. Rovnaké na hry. Všetko ale čo je dôležité nech je rôzne heslo.
Taky mi to prislo vcera,proto pouzivam na dulezite weby jako je paypal,moneybookers atd. silna hesla vygenerovana v Keepasu uz dlouha leta a zatim velmi spokojen.
na zmenu hesla treba samozrejme zadat stare heslo a nove heslo…..
a bohvieaky script tie hesla zbiera..:)
Přesně tak, Sticky Password je nejen že skvělý pomocník, ale je tuzemský s českou podporou.
Nejlepší generátor hesla je praštit rukama do klávesnice 😀
↑
http://www.amk.to/images/discussion/original/5ba4a8bf8d1e62b3dc48ad0dcce6518c8d4820cf.png
Thɑnkѕ for some other іnfοrmative web site.
The place еlse may jujst I am getting that kind of information written in suⅽh
a perfect method? I have a venture that I’m simply now running on, and I have
been on the look out for such infߋrmation.