Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Přeinstalace netbooku

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
krtecek36
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 10 bře 2012 08:49

Přeinstalace netbooku

#1 Příspěvek od krtecek36 »

Dobrý den, mám netbook ACER ASPIRE ONE SERIES - s HDD SSD 16GB. Zkolaboval mi systém a tak jsem se rozhodl jej přeinstalovat.
Bohuzel po spusteni instalace z externi mechaniky se normalne spusti instalace WIN XP, nactou se ty ovladace apod a pak se to sekne, na spodním řádku je napsáno: Proverovani:Disk 15391 MB, 0, ID=0, sbernice=(na atapi).... a pocitac zamrzne.
Po vypnuti se objevi hlaska: NTLDR nenalezen. Po znovu spusteni instalace se toto opakuje.
PROSÍM O POMOC.

Moracisko
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 srp 2008 20:16

Re: Přeinstalace netbooku

#2 Příspěvek od Moracisko »

Zdravím, tento soubor (NTLDR) je zodpovědný za spuštění systému Windows XP (Windows 2000). Jsou případy poškození tohoto souboru.. Jde opravit takto:

1. Vložte instalační CD Win XP a nabootujte z něj.
2. Při zobrazení hlášky, zda chcete nainstalovat operační systém, vyberte možnost Konzola pro zotavení (stiskněte písmeno R).
3. Napište číslo instalace Windows, ke které se chcete přihlásit (máte-li nainstalovány jedny Windows na počítači, napište číslo 1 a potvrďte enterem).
4. Nalogujte se do Windows pomocí hesla administrátora.
5. V příkazovém řádku napište příkaz map a potvrďte enterem (díky tomuto příkazu zjistíte, jaké písmeno má vaše CD/DVD mechanika, např. tedy D).

6. Nyní v příkazovém řádku napište tyto příkazy:
copy D:\i386\ntldr c:\ (potvrďte enterem)
copy D:\i386\ntdetect.com c:\ (potvrďte enterem)

7. Soubory jsou zkopírovány a můžete restartovat.

V případě, že by vám tento postup nepomohl, můžete ještě zkusit místo kopírování souborů zadat v příkazovém řádku konzoly pro zotavení tyto příkazy - fixmbr a poté fixboot, pak restartujte počítač a postupujte podle návodu výše.

Zdroj: http://www.ovsem.net

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeinstalace netbooku

#3 Příspěvek od Pavuk29 »

pekne si to zhrnul, mas u mna maly , sice bezvyznamny, ale niekedy rozhodujuci bod :)
potesi, no co uz s vami :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeinstalace netbooku

#4 Příspěvek od Pavuk29 »

A to si vaz, ked ta pavuk pochvali :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

krtecek36
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 10 bře 2012 08:49

Re: Přeinstalace netbooku

#5 Příspěvek od krtecek36 »

Když dám "R" tak se zobrazí to samé - na spodnim radku obrazovky se objevi:
Proverovani:Disk 15391 MB, 0, ID=0, sbernice=(na atapi).... a pocitac zamrzne a dal nejede.

krtecek36
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 10 bře 2012 08:49

Re: Přeinstalace netbooku

#6 Příspěvek od krtecek36 »

Do příkazového řádku se vůbec nedostanu.:-(

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeinstalace netbooku

#7 Příspěvek od Pavuk29 »

pavuk teraz sedi vo volebnej komisii pls, preberte to
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Moracisko
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 srp 2008 20:16

Re: Přeinstalace netbooku

#8 Příspěvek od Moracisko »

Pavuk29 píše:A to si vaz, ked ta pavuk pochvali :D
Ahoj, moc díky Pavuk29!!, velmi si toho vážím :oops: - opravdu ! :thumbsup:

Takže - pro tazatele: máte opravdu CD s instalačním Windows při spuštění tzv. nabootované? Při nabootování se systém spouští zcela z CD, takže by neměl být problém normálně pracovat a dostat se k závěrečné části, tak jak jsem popsal... Dejte vědět

mnm9
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 155
Registrován: 30 črc 2011 13:42

Re: Přeinstalace netbooku

#9 Příspěvek od mnm9 »

instalacky xp mely problem se sata diskama
zkus v biosu nastavit po dobu instalace disk ze sata na IDE

Moracisko
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 srp 2008 20:16

Re: Přeinstalace netbooku

#10 Příspěvek od Moracisko »

mnm9 píše:instalacky xp mely problem se sata diskama
zkus v biosu nastavit po dobu instalace disk ze sata na IDE
Zdravím, ano, ale nevím, zda zrovna v tomto případě se jedná o tento problém.. Problém býval s instalací Windows XP SP2 na PC s nerozpoznaným diskem SATA.. (problém s některými novými řadiči disků nebo řadiči RAID, kdy při instalaci Windows XP se objevovala hláška "disk nenalezen"..)

To: krtecek36 - už jste před touto problémovou instalací XP na svůj notebok instaloval? Jaký máte přesně notebook (řada) a verze XP? (SP1,SP2,SP3..)

krtecek36
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 10 bře 2012 08:49

Re: Přeinstalace netbooku

#11 Příspěvek od krtecek36 »

Jeste jsem tento Netbook nepreinstalovaval. Jedna se o Acer ASPIRE ONE SERIES,model ZG5. Do BIOSU jsem se dival, ale nevim kde to nastavit a nebo se podivat jestli je to nastavene spravne, ale kdyz jsem zacal preinstalovavat tak jsem se nprmalne na disk dostal, pak jsem mel nejaky problem s formatovanim, neslo mi to zformatovat, vzdycky to najelo na konec a pak se to zastavilo a zamrzlo a ted to dela co pisu vyse.
XP k netbooku je Home edition SP3 a zkousel jsem i Profesional s XP SP2 a take Home edition s SP1. Vsechny se chovaji stejne.

Moracisko
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 srp 2008 20:16

Re: Přeinstalace netbooku

#12 Příspěvek od Moracisko »

krtecek36 píše:Jeste jsem tento Netbook nepreinstalovaval. Jedna se o Acer ASPIRE ONE SERIES,model ZG5. Do BIOSU jsem se dival, ale nevim kde to nastavit a nebo se podivat jestli je to nastavene spravne, ale kdyz jsem zacal preinstalovavat tak jsem se nprmalne na disk dostal, pak jsem mel nejaky problem s formatovanim, neslo mi to zformatovat, vzdycky to najelo na konec a pak se to zastavilo a zamrzlo a ted to dela co pisu vyse.
XP k netbooku je Home edition SP3 a zkousel jsem i Profesional s XP SP2 a take Home edition s SP1. Vsechny se chovaji stejne.
Pokud tedy nevíte, nebo nejste si jist, zda máte instalační CD s Windows XP (doporučuji rovnou SP3) správně nabootované, tak tady je jeden návod (je jich spousty na netu..), liší se typem - výrobcem, ale globálně by to mělo vypadat asi takhle:

Nejprve vyzkoušejte, zda váš počítač neumožňuje provést tuto změnu bez nutnosti vstoupit do BIOSu. Spusťte počítač a po detekci paměti a diskových jednotek stiskněte klávesu F12 (případně F11). Pokud vám naskočí nabídka diskových zařízení, stačí posunout mechaniku na první místo.

Pokud ne, musíte při dalším startu stisknout klávesu pro vstup BIOSu. U mnoha počítačů je onou klávesou kláves Delete, u jiných klávesa F2, nebo je třeba stisknout Shift+F2, každopádně je potřebná varianta vždy vypsána při startu na obrazovce – např.: „Press DEL to enter Setup“ - česky to znamená „Stiskněte Delete, aby jste vstoupili do nastavení“ nebo zde najdete třeba nápis „SETUP press Shift+F2„.
Jakmile se vám povede vstup do BIOSu, u horního okraje najdete menu, na jednotlivé položky můžete přejít pravou nebo levou šipkou. Hledáme položku Boot, nebo může být nastavení bootovací sekvence skryto např v nabídce Advanced.
V této nabídce najdete položku pro pořadí bootování, v našem případě Boot Device Priority. Na jednotlivé položky přecházíte horní/dolní šipkou. Vybranou položku otevřete stiskem klávesy Enter.
Na první místo potřebujeme dostat položku CDROM. Vyberte (šipkami) první zařízení a stiskněte Enter. Otevře se seznam zařízení.
V některých BIOSech vybíráte zařízení šipkami, v některých měníte jejich pořadí klávesami + a -. Vyberte mechaniku CDROM (BIOS vám pravděpodobně ukáže volbu DCROM, i když máte vypalovačku DVD ).
Máte-li zařízení nastaveno, uložte změny klávesou F10. Bios se vás dotáže, zda to myslíte vážně. V některých BIOSech své rozhodnutí potvrdíte stiskem klávesy Enter (na obrázku), jinde vám dá na výběr volbu „Save changes and Exit? (Y/N)„, kde Y a N znamená Yes a No, takže změny potvrdíte klávesou Y. Pokud se po stisku klávesy Y nic neděje, stiskněte místo toho Z, protože máte nepochybně aktivní anglickou klávesnici, která má Y a Z prohozené.
Takže poté při startu systému mějte v CD mechanice WXP a systém by se měl nabootovat právě z CD disku. Pak zkuste postup, jak jsem psal nahoře...

Až dokončíte opravu, můžete vše obdobným postupem vrátit zpět a nastavit jako první zařízení pevný disk (HDD). Není to ale nutnost. Jestliže necháte mechaniku jako první, budete moci kdykoli bootovat z CD/DVD. Počítač bude pokaždé kontrolovat, zda nemá v mechanice disk se systémem, což o pár vteřin zpomalí start systému a pokud necháte v mechanice disk, můžete se setkat s hlášením, že systém nebyl nalezen, ale stačí disk vyjmout a vše bude zase v pořádku.

Zkuste to a dejte vědět.

zdroj: http://www.tipypropc.cz

krtecek36
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 10 bře 2012 08:49

Re: Přeinstalace netbooku

#13 Příspěvek od krtecek36 »

Tohle normalne uz nastavene mam, PC normalne nabootoje z CD, ale az se objevi obrazovka s moznosti vyberu bud opravit klavesou "R" a nebo instalovat klavesou "libovolnou" pak obe varianty kdyz je zvolim vypisou na spodnim radku prave to:
Proverovani:Disk 15391 MB, 0, ID=0, sběrnice = o (na atapi...)
A pak to zamrzne.

krtecek36
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 10 bře 2012 08:49

Re: Přeinstalace netbooku

#14 Příspěvek od krtecek36 »

Tak uz jsem se dopracoval pri instalaci az k formatovani, ale disk to sformatuje, ukazuje to 100% ale dal to nejede, zamrzne to.

Moracisko
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 srp 2008 20:16

Re: Přeinstalace netbooku

#15 Příspěvek od Moracisko »

krtecek36 píše:Tohle normalne uz nastavene mam, PC normalne nabootoje z CD, ale az se objevi obrazovka s moznosti vyberu bud opravit klavesou "R" a nebo instalovat klavesou "libovolnou" pak obe varianty kdyz je zvolim vypisou na spodnim radku prave to:
Proverovani:Disk 15391 MB, 0, ID=0, sběrnice = o (na atapi...)
A pak to zamrzne.
Hmm.., tak pak mne ještě napadá jen tohle řešení..: Zkuste změnit v BIOSu nastavení HDD na ATA/PATA kompatibilní, nebo AHCI (prostě zaměnit), někdy pomůže vrátit BIOS do tzv. původního DEFAULT nastavení..

Odpovědět