Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Doporučení vhodných aplikací

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
coldik
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: 21 črc 2008 15:37

Doporučení vhodných aplikací

#1 Příspěvek od coldik »

Ahoj,

na místní forum moc často nechodím, ale rád bych se takto zeptal na doporučení nějakých vhodných aplikací na ochranu mého pc. Používám originální ESET smart security 4, čas od času projedu pc aktuální verzí ccleaneru a Anti-malware. Myslíte, že je to takto dostačující nebo byste doporučili ještě něco dalšího?

Předem díky za info a případnou inspiraci :-)

Khaan

Re: Doporučení vhodných aplikací

#2 Příspěvek od Khaan »

Zdravím,
základ ochrany PC je firewall (od Windows Vista/7 lze klidně používat integrovaný, resp. moduly firewall.cpl a wf.msc, síťová aktivita pak v resmon.exe).
Jinak si ještě není špatné, krom toho co zmiňuješ, pro klid duše, nechat čas od času zkontrolovat RSIT log, třeba tady na fóru. Myslím, že tohle je pak naprosto postačující.

coldik
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: 21 črc 2008 15:37

Re: Doporučení vhodných aplikací

#3 Příspěvek od coldik »

jasně, firewall jsem nebral jako samostatnou aplikaci :-)

Khaan

Re: Doporučení vhodných aplikací

#4 Příspěvek od Khaan »

Jistě, pokud máš komplexní balík (IS), např. od ESETu, netřeba nic řešit. Já třeba používám už mnoho let IS od Comoda.

coldik
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: 21 črc 2008 15:37

Re: Doporučení vhodných aplikací

#5 Příspěvek od coldik »

Spíš mě zajímalo, jestli se třeba neobjevilo něco nového - lepšího v téhle oblasti. Přeci jenom se v tom moc neorientuju a různé trendy v oblasti virů rozhodně nesleduju ;-) nicméně, pokud je to takto dostačující, tak není moc co řešit.

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení vhodných aplikací

#6 Příspěvek od james008 »

coldik píše:Spíš mě zajímalo, jestli se třeba neobjevilo něco nového - lepšího v téhle oblasti. Přeci jenom se v tom moc neorientuju a různé trendy v oblasti virů rozhodně nesleduju ;-) nicméně, pokud je to takto dostačující, tak není moc co řešit.
Tak lepsi se na trhu vyskytuje delsi dobu a jsou to produkty Symantec a Kaspersky (IS verze nejlepe), ale co se tyce nejake doplnkove kontroly
tak to treba dost stagnuje, stejne jako stagnuje vyvoj haveti. Temna strana lenivi, lenivi navazne na to i vyrobci
ochrannych produktu a pak lenivime i my :-D Specifikace toho co je nejlepsi pro dany stroj a typ uzivani neni zas tak jednoducha
a je spise individualni. Klidne je mozne ze zrovna na vas stroj a styl prace na pc je nejlepsi Eset :)
Vzdy doporucuji kazdemu, at si to zkusi. At si udela image disku, s cistymi okny,a nacpe si tam Symantec
a hraje si s nim mesic ci ho uziva, pak to same na cistem disku s Kasperskym...a Eset jiz znate.
Sam poznate co se vam libi vice, a co se tyce kvality, vsechny jsou dobre (Eset, Kaspersky, Symantec)....jen ty dva mnou zminene na zacatku
jsou dlouhodobe nejlepsi (kdyz matematicky zprumerujeme kvalitu detekce a hlavne jeji konzistenci napric nekolika lety).
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Odpovědět