Podvodné aktivity na internetu se vždy motají okolo čtyřech věcí: peníze, sex, zdraví a Elon Musk. Úspěšný start nosné rakety Falcon9 s pilotovanou lodí Crew Dragon sledovaly miliony lidí po celém světě. Událost to je tak veliká, že i když začnete vhodně živě vysílat o SpaceX / Falcon9 / Elonu Muskovi i třeba 8. června (ač start rakety proběhl 30. května), lze na tom vydělat podvodem velké peníze.

V tomto konkrétním případě, jak se píše na serveru bleepingcomputer.com, se podvodníkům podařilo odcizit Youtube kanály Juice TV, Right Human a MaximSakulevich a přejmenovat je na „SpaceX Live“, „SpaceX.“. Tím se podvodníci snažili vydávat za oficiální kanál společnosti SpaceX. Tyhle odcizené kanály měly v součtu téměř 500 tisíc odběratelů, což už je početná skupina i dostatečná síla k tomu, aby byl kanál dobře viditelný na Youtube a nebyl zapadlý někde na chvostu.

Výsledkem bylo, že v době, kdy byl článek na bleepingcomputer.com psán, tedy 9. června, se na živé vysílání podvodníků dívalo 80 tisíc lidí! A co že to podvodníci streamovali živě? No rozhovor s Elonem Muskem ze záznamu a televizního studia s tématikou startu Falcon9! Tohle „živé“ vysílání ale bylo obohaceno o informace týkající se speciální nabídky pod údajnou záštitou samotného Elona Muska. „Elon Musk 5000 BTC giveaway!“, Elon Musk rozdává bitcoiny! Když mu pošlete 1 bitcoin (BTC), vrátí Vám obratem 2 BTC. Když 0,1 BTC, vrátí Vám 0,2 BTC!

Výsledek? Podvodníci si přišli během několika dnů minimálně na 18 BTC (v přepočtu přes 4 miliony Kč). Právě v takovém objemu jim důvěřivci naposílali bitcoiny s očekáváním, že jim je Elon Musk vrátí v dvojnásobném objemu…


1 komentář » for Elon Musk, SpaceX, Tesla, proč si na tom „nenamastit“ kapsu?
 1. Zidane napsal:

  Pošlu mu jeden bitcoin a on mi dá dva… no kdo na tohle naletí, tak tomu dobře tak. Vulgárněji řečeno „komu není shůry dáno, ten má v hlavě vymr…“, proč by jen tak mírnyx týrnyx rozdával bitcoiny?

  „Jen dvě věci jsou nekonečné.
  Vesmír a lidská hloupost.
  Ovšem u vesmíru si tím nejsem jist.“
  Albert Einstein

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..