Zakladatel významné bezpečnostní společnosti McAfee Inc., John McAfee uveřejnil video s postupem odinstalace produktů McAfee.


mcafee_large_largeNa začátek přečte pár dopisů od naštvaných uživatelů antiviru McAfee (s řadou neslušných slov) a následně si pozve experta, který poskytne řešení v podobě odinstalace produktu McAfee. Nakonec si postěžuje na to, že ještě před 15 lety to byl kvalitní produkt. Může si to dovolit, neboť se společností McAfee Inc. nemá nic společného více než 15 let, „pouze“ jméno. Ze společnosti McAfee se v minulosti na nějaký čas stala společnost Network Associates, nicméně pak se opět vrátila ke značce „McAfee“. Přeci jenom, pojem „McAfee VirusScan“ byl už v té době legendou, možná proto. Video lze shlédnout zde.

Video obsahuje i narážky na kauzu „Belize“ (drogy, vražda…), která jak se zdá, vyšuměla do prázdna. Celé to dobře shrnul Martina Skýpala v ESET blogu (2012):

Prvním podstatným datem kauzy je 30. duben, kdy brzo ráno do McAfeeho domu v Belize vtrhává speciální policejní jednotka GSU specializující se na boj s drogami. McAfee je zadržen a podezříván z nelicencované výroby drog a nelegálního držení zbraní. Nakonec je však propuštěn a zproštěn obvinění, ačkoli se zbraně údajně opravdu našly.  Co se drog týče, McAfee se nikdy netajil sympatiemi k MDPV a na Belize se údajně uchýlil vyvíjet léky na přírodní bázi.

Tragičtější události nastaly 12. listopadu, kdy je McAfee pro polici „zajímavou postavou“ v případě vraždy Gregory Viant Faullera, taktéž Američana žijícího v Belize. Ten byl nalezen s prostřelenou hlavou ve svém domě a byl sousedem McAfeeho. Prozatím nebyl nikdo obviněn. McAfee v tomto případě zcela přestává spolupracovat s místní policií, jako důvod uvádí strach o život. Nakonec se několik dní skrývá.

Zajímavým zvratem v případu, je zadržení a zatčení McAfeeho 5. prosince v  Guatemale za nelegální vstup do země.  McAfee žádá o politiký azyl, který je zamítnut. Následovat má deportace do Belize. John předstírá srdeční slabost (dle některých infarkt), která umožní jeho právníkovi vyjednat deportaci nikoli do Belize, ale do USA. Tam je přepraven letecky 12. prosince. K zatčení ani obvinění opět nedochází.

Technickou zajímavostí je, že jeho místo úkrytu omylem vyzradil novinář z magazínu Vice, který Johna McAfeeho doprovázel. Pořízené foto/soubor totiž uveřejnil včetně EXIF meta informací s GPS souřadnicemi pořízení snímku. No jo, moderní technika a foťáky s GPS 🙂


2 komentářů » for John McAfee radí, jak odinstalovat McAfee antivirus
  1. E.SALABA napsal:

    NEPŘEJI SI NA UVEDENY E-MAIL ZASÍLAT STÁLE OPAKOVANÝ VÁŠ INZERÁT. PLATÍM POPLATKY ZA NERUŠENÝ PROGRAM A NEJSEM ZVĚDAV NA TO VAŠE HNUSNÉ OTRAVOVÁNÍ.STEJE TO IHNED MAŽU. SALABA

  2. FRANTIŠEK STRÁNSKÝ napsal:

    DOBRÝ DEN
    NEPOSÍLAT UPOUTÁVKY NA POČÍTAČ OD MC AFEE
    F.S.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..