Mikko Hyponnen zveřejnil na svém Twitteru obrázek švédské mutace policejního viru, kde se nezapomnělo ani na obrázek švédského krále (Karel XVI. Gustav).

2013-07-29_224808Podobnou havěť pak velice detailně popisují i na blogu avastu (anglicky). U popisované havěti je jasné, že přes dialogové okno blokující celou obrazovku se jen tak na plochu nedostanete. Pokud totiž stisknete kombinaci CTRL+SHIFT+ESC pro vyvolání správce úloh (proces taskmgr.exe), havěť se postará, že ho do 10 milisekund usmrtí. Oblíbený způsob řešení řady problémů tak nelze uplatnit. Druhou naději, nouzový režim Windows taktéž ne – havěť se postará o restart počítače, pokud náběh nouzového režimu postřehne. Nejlepším řešením je tak použít bootovací USB flash disk a havěť zlikvidovat.

A nebo, pokud jste ochránci přírody, tudíž i havěti a virů a nedokážete je zabíjet, můžete zvolit následující kultivovaný postup: Nechte zavirovaný počítač běžet 3 dny, 11 hodin a 20 minut a havěť se sama odstraní! Popisovaná havěť si totiž v souboru %APPDATA%\skype.ini vede počítadlo, které doběhne k nule právě po zmiňované době a ta je pak signálem pro automatické odvirování 🙂


11 komentářů » for Policejní virus i s švédským králem
 1. Tom napsal:

  U ceske varianty na nas hledi Zeman 🙂 Ve skutecnosti ma ted kazda zeme ve sve variante sveho panovnika.

 2. Michal napsal:

  V Čechách jej máme zase se Zemanem… 🙂 Každý den jej odstraňujeme několikrát.

  • Tomáš napsal:

   Zdravim tě prosím tě o radu dostal se mi policejni vyrus do počitače byl jsem i na Pčr.a tam mi řekly že jsem asi 3sty pripad atd. tak jsem je požadal at mi poradi kam se obratit a odkazaly mne na ruzne stranky tady čtu že to likvydujete každy den tak jestly mne odkažeš na stranky at avast nebo dalši kde si udajne mužu stahnout a zkopirovat na cd antiyrus,a prispustenni PC s vloženym CD to smazat bylo mi to doporučeno at to zkusim takto než to ponesu nekam do prodejny opravovat dekuji za odpoved .T.K.

 3. Martin napsal:

  Dobrý den,
  V oboru počítačů jsem professionál,ale o to tu nejde.
  Varuji vás,takovýto vir je i nejen ve Švédštině,ale i v ostatních jazicích.
  Kdo bude potřebovat pomoc,může mě kontaktovat na nevidistu@email.cz-jeden z mých speciálních emailů,omluvte ten název :D,mimochdem díky z atuto stránku,připravuje mně na důležité situace.
  Martin

 4. antivirak napsal:

  staci uplne jednoduse stisknout tlacitko Start, a ve slozce Po Spusteni, jednoduse odstranit,pomoci praveho tlacitka, polozku ktera ma ikonku v duchu regeditu – modre kosticky. pripadne jine podivnosti.

  sice zabiji spravce uloh, dokaze restartovat stav nouze, ale toto je fakt nejrychlejsi odvirovani co jsem zazil 😀

2 Pings/Trackbacks pro "Policejní virus i s švédským králem"
 1. […] znaků atd. podle toho, pro jakou zemi byl policejní virus vytvořen. Takže zatímco ve Švédsku bylo možné spatřit obrázek krále, u novějších tuzemských policejních virů nebylo problém zahlédnout rovnou Miloše […]

 2. […] znaků atd. podle toho, pro jakou zemi byl policejní virus vytvořen. Takže zatímco ve Švédsku bylo možné spatřit obrázek krále, u novějších tuzemských policejních virů nebylo problém zahlédnout rovnou Miloše […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..