Před nedávnem bylo na youtube publikováno „demo“, které možná trochu naznačuje, jak se budou v budoucnu krást auta. A šperhák k tomu určitě potřeba nebude 🙂

Cílem útoku se stal automobil značky Tesla a především pak jeho majitel. „Útočník“ využil sociálního inženýrství a majitele jednoduše převezl. V blízkosti Tesly zprovoznil vlastní WiFi hotspot s názvem nedaleké restaurace a pouze čekal, až se majitel na takovou free wifi připojí. Jakmile se tak stalo, naservíroval mu senzační aplikaci na zdarma burgery speciálně pro majitele vozidel Tesla. Ve skutečnosti šlo o podvodnou aplikaci, která získala nejvyšší oprávnění a nahradila originální a oficiální aplikaci na vzdálené ovládání vozu Tesla. Další majitelem zadané jméno / heslo pro vzdálené ovládání vozu tak již odcházelo útočníkovi. Útočník ho následně použil k odemčení vozu, nastartování vozu a odjezdu. Celý proces je zdokumentován na níže uvedeném videu. Detaily jsou pak uvedeny přímo zde.

.

Takže nejen že si musíme chránit přístupy do pošty, Facebooku a internetového bankovnictví. Majzla si budeme muset dát i na svá vozidla. Před těmito útoky nás může ochránit snad jen ten smutný fakt okolo kupní síly v ČR a skutečnost, že průměrné stáří vozů v ČR překonalo 15 let a je nejhorší od roku 1993!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..